Topic-icon Wystawienie deklaracji zgodności WE przez Importera oraz własne logo na produkcie

Więcej
1 rok 6 miesiąc temu #431

Witam Wszystkich

Chciałbym dopytać o obowiązek wystawienia deklaracji WE ciążący na importerze przy sprowadzaniu produktu pod własną nazwą. Poniżej przedstawiam stan faktyczny.

Zabawki są kupowane w Chinach. Producent na zlecenie importera robi personalizowanie pudełko- nasze logo. Na pudełku nie ma żadnych informacji o producencie Chińskim.
Na produkcie dodatkowo jest umieszczana naklejka z informacją o numerze katalogowym (jak w CE) o importerze. Nie jest wskazywany dystrybutor chiński

Odprawa w Polsce odbywa się na podstawie deklaracji zgodności wystawionej na rzecz producenta- otrzymujemy ja od naszego dostawcy.

Moje pytanie jest takie

1-Czy jeżeli sprowadzamy produkt pod własną nazwą(własne logo) to czy musimy wystawić deklarację zgodności WE i to ona jest ważna w przypadku jakiejś kontroli.

2- czy na produkcie możemy umieszczać własny symbol produktu a pomimo tego dokonywać odprawy na podstawie deklaracji wystawionej na rzecz producenta na której to widnieje ich kod produktu. W fakturze i na packing list do odprawy muszą widnieć symbole zgodne z produktami z transportu i symbolami znajdującymi się na CE. Jeżeli umieszczamy na produktach własne symbole to de facto symbol z faktury, CE nie odpowiada symbolowi który jest naklejony na produkt w transporcie. Ogólnie rzecz ujmując jak formalnie podejść do dokumentacji jeżeli nadaje produktom własne symbole.

Będę wdzięczny za rady

Pozdrawiam
Radek

Więcej
1 rok 3 miesiąc temu #474

Panie Radosławie, IMPORTER nie może wystawić dokumentu deklaracji zgodności. Wystawia ją w tym przypadku tylko PRODUCENT.

Należy tylko zrozumieć inną kwestię - iż tym producentem nie będzie dostawca z Chin. Producentem będzie podmiot, który wprowadza zabawki pod własną nazwą lub znakiem towarowym. A więc producentem będzie Państwa firma.

W związku z czym to Państwo podają dane na zabawce i opakowaniu w miejscu "dane producenta", Państwa logo będzie na zabawce występowało - Państwo będziecie uważani jako producent pod każdym wymaganiem znajdującym się w dyrektywie zabawkowej 2009/48/WE.

Sytuacja ma się tak w każdej dyrektywie, dlatego zostawiamy to pytanie w ogólnej kategorii "Deklaracja Zgodności".


Najbliższe szkolenia - samodzielne nadanie znaku CE (990PLN netto/os):
- Dyrektywa maszynowa MD 2006/42/WE - ON-LINE – 7.09.2021
- Dyrektywy elektryczne LVD EMC RoHS II - ON-LINE – 8.09.2021
- Dyrektyw zabawkowa TOYS - ON-LINE – 9.09.2021
KURSY ON-LINE, Kraków oraz Warszawa - SZCZEGÓŁY
Moderatorzy: PPPaweł Piwowarczyk CERTIOS
Czas generowania strony: 0.180 s.