Topic-icon Co to jest znak CE, kiedy jest wymagany, kto może nadać oznaczenie CE?

Więcej
1 rok 2 tygodni temu #524

Zgodnie z art. 2, pkt 1 rozporządzenia 305/2011 "„wyrób budowlany” oznacza każdy wyrób lub zestaw wyprodukowany i wprowadzony do obrotu w celu trwałego wbudowania w obiektach budowlanych lub ich częściach, którego właściwości wpływają na właściwości użytkowe obiektów budowlanych w stosunku do podstawowych wymagań dotyczących obiektów budowlanych".

Jeżeli Pana produkt będzie na stałe wbudowany obiekt budowlany (a będzie) i będzie miał wpływ na obiekt budowlany (a będzie miał), będzie traktowany jako wyrób budowlany.

Wyroby budowlane muszą być zgodne ze znakiem CE jeżeli stworzone zostały dla nich normy zharmonizowane (lub producent wykona Europejską Ocenę Techniczną). Jeżeli tak jest producent znakuje produkty znakiem CE oraz wystawia dokument Deklaracji Właściwości Użytkowych. Jeżeli nie zostały stworzone normy zharmonizowane (lub producent nie wykonał Europejskiej Oceny Technicznej) wyrób powinien zostać oznaczony znakiem budowlanym (zamiast znaku CE) oraz wystawiony przez producenta powinien zostać dokument Krajowej Deklaracji Właściwości Użytkowych (zamiast Deklaracji Właściwości Użytkowych).


Najbliższe szkolenia - samodzielne nadanie znaku CE (990PLN netto/os):
- Dyrektywa maszynowa MD 2006/42/WE - ON-LINE – 7.09.2021
- Dyrektywy elektryczne LVD EMC RoHS II - ON-LINE – 8.09.2021
- Dyrektyw zabawkowa TOYS - ON-LINE – 9.09.2021
KURSY ON-LINE, Kraków oraz Warszawa - SZCZEGÓŁY
  • Panele fotowoltaliczne
  • Panele fotowoltaliczne Avatar
1 rok 1 tydzień temu #528

Witam
Mam pytanie czy muszę nadać certyfikat CE na panel fotowoltaliczny składający się z ogniw fotowoltalicznych zakupionych u dostawcy z chin.Panel jest składany z tych ogniw.

Więcej
1 rok 1 tydzień temu #533

Szanowny użytkowniku - odpowiedzi udzielono w wątku "PANELE FOTOWOLTAICZNE, MODUŁY PV - wprowadzenie do obrotu, deklaracja zgodności, znak CE" - aby przejść kliknij TUTAJ


Najbliższe szkolenia - samodzielne nadanie znaku CE (990PLN netto/os):
- Dyrektywa maszynowa MD 2006/42/WE - ON-LINE – 7.09.2021
- Dyrektywy elektryczne LVD EMC RoHS II - ON-LINE – 8.09.2021
- Dyrektyw zabawkowa TOYS - ON-LINE – 9.09.2021
KURSY ON-LINE, Kraków oraz Warszawa - SZCZEGÓŁY
  • Piotr
  • Piotr Avatar
1 rok 1 tydzień temu #542

Witam
Czy klamka do okienka uchylnego w kabinach sypialnych montowanych na samochodach powinna mieć znak ce

Więcej
1 rok 1 dzień temu #554

"Czy klamka do okienka uchylnego w kabinach sypialnych montowanych na samochodach powinna mieć znak ce"

Produkt ten nie jest przewidziany do oznakowania znakiem CE ani do wystawienia dokumentu deklaracji zgodności.


Najbliższe szkolenia - samodzielne nadanie znaku CE (990PLN netto/os):
- Dyrektywa maszynowa MD 2006/42/WE - ON-LINE – 7.09.2021
- Dyrektywy elektryczne LVD EMC RoHS II - ON-LINE – 8.09.2021
- Dyrektyw zabawkowa TOYS - ON-LINE – 9.09.2021
KURSY ON-LINE, Kraków oraz Warszawa - SZCZEGÓŁY
  • Michał
  • Michał Avatar
11 miesiąc 2 tygodni temu #576

A czy jak kupię używane urządzenie elektryczne na terenie Rosji i mi je przyślą kurierem to czy znak CE też będzie wymagany. Pozdrawiam

Moderatorzy: PPPaweł Piwowarczyk CERTIOS
Czas generowania strony: 0.246 s.