Odpowiedz: Dyrektywa zabawkowa a dyrektywy elektryczne

Piszesz jako gość

Your e-mail address will never be displayed on the site.
X

Historia tematu: Dyrektywa zabawkowa a dyrektywy elektryczne

Maks. pokazywanych 6 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)

  • Paweł Piwowarczyk CERTIOS
  • Paweł Piwowarczyk CERTIOS Avatar
7 miesiąc 2 tygodni temu #555

Zabawka podlega pod wymagania tylu dyrektyw ile ich ma zastosowanie do zabawki. Zabawki elektryczne mogą podlegać pod wymagania:
- (EMC) Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/30/UE z dnia 26 lutego 2014 r. w sprawie harmonizacji ustawodawstw państw członkowskich odnoszących się do kompatybilności elektromagnetycznej,
- (RoHS) Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/65/UE z dnia 8 czerwca 2011 r. w sprawie ograniczenia stosowania niektórych niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym
- (RED) Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/53/UE z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie harmonizacji ustawodawstw państw członkowskich dotyczących udostępniania na rynku urządzeń radiowych.

Czy zabawka powinna mieć oddzielne badania na dyrektywy - to już zupełnie inne pytanie. Na pewno producenci muszą spełnić wymagania tych dyrektyw, ale kwestia badań jest już uzależniona od tzw. modułów oceny zgodności występujących w dyrektywach.

Z racji faktu, iż zabawki ze względu na zagrożenia związane z porażeniem prądem elektrycznym nie podlegają pod wymagania dyrektywy (LVD) 2014/35/UE, tzw. niskonapięciowej, gdyż najczęściej napięcie wejściowe do zabawek jest niższe niż 50V (a dyrektywa LVD tyczy się produktów o napięciu większym niż 50V).

  • Ann
  • Ann Avatar
8 miesiąc 3 dni temu #526

Witam,
czy dobrze myślę, że zabawka przebadana zgodnie z normami EN 71, jeżeli jest zasilana, powinna też mieć dodatkowo oddzielne badania wg dyrektyw LVD i EMC?

Czas generowania strony: 0.048 s.