Topic-icon Misie wykonane na szydełku

  • Misie wykonane na szydełku
  • Misie wykonane na szydełku Avatar Autor
1 rok 11 miesiąc temu #653

Dzień dobry, chciałabym dowiedzieć się jakie warunki należy spełnić aby legalnie sprzedawać misie wykonane ręcznie na szydełku tzw. amigurumi. Czy wystarczy wykupić i przejść szkolenie z certyfikacji CE ? Jestem ciekawa czy oprócz kosztu szkolenia, później dochodzą jeszcze jakieś koszta aby taka zabawkę legalnie sprzedać? Czy wystarczy samemu ją później po szkoleniu zbadac ocertyfikowac ( zbadać już za darmo ? Skoro zapłaciłam za szkolenie - czy dochodzą koszta dodatkowe )?. Nie wiem po prostu, czy jest sens zajmować się tym szydełkiem jeżeli koszt badań nad zabawką miałby przewyższyć jej wartość. ? Czy wystarczy certyfikat CE czy jest potrzebne coś jeszcze. Czy potrzebna jest firma aby taki certyfikat zdobyć ? Czy można go zdobyć przy tzw działalności nierejestrowanej, bo taka podobno można na początku mieć

Prosimy Zaloguj lub Zarejestruj się się, aby dołączyć do rozmowy.

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu #656

Szanowny Panie / Szanowna Pani - poniżej odpowiedzi na Pani pytania:

1) Czy wystarczy wykupić i przejść szkolenie z certyfikacji CE ? - nie, szkolenie ma na celu przekazać taką wiedzę uczestnikom, aby uniknęli sporej ilości błędów w procesie samodzielnego nadawania znaku CE.
2, 3) Jestem ciekawa czy oprócz kosztu szkolenia, później dochodzą jeszcze jakieś koszta aby taka zabawkę legalnie sprzedać? Czy wystarczy samemu ją później po szkoleniu zbadac ocertyfikowac ( zbadać już za darmo - to jest uzależnione od tego w jaki sposób spełni Pan / Pani wymagania zasadnicze, określone w dyrektywie zabawkowej 2009/48/WE - np. w module A może Pan / Pani wykonać część badań samodzielnie, w module B+C już musi zrobić to jednostka notyfikowana. Wybór należy do producenta, opisany w dyrektywie TOYS.
4) Skoro zapłaciłam za szkolenie - czy dochodzą koszta dodatkowe )? - proszę wrócić do odpowiedzi na pyt. nr 2 i 3.
5) Nie wiem po prostu, czy jest sens zajmować się tym szydełkiem jeżeli koszt badań nad zabawką miałby przewyższyć jej wartość. ? - Nam również się ciężko odnieść do takowej sytuacji.
6) Czy wystarczy certyfikat CE czy jest potrzebne coś jeszcze. - Certyfikat CE najczęściej nie jest w ogóle wymagany. Wymagane są deklaracja zgodności, znak CE na zabawce oraz spełnione wszystkie inne wymagania zawarte w dyrektywie 2009/48/WE TOYS.
7, 8 ) Czy potrzebna jest firma aby taki certyfikat zdobyć ? Czy można go zdobyć przy tzw działalności nierejestrowanej, bo taka podobno można na początku mieć - Dyrektywa zabawkowa nie reguluje takich kwestii.

NIEZALEŻNIE OD ODPOWIEDZI NA POWYŻSZE PYTANIA - JEŻELI JEST PAN / PANI PRODUCENTEM - MUSI PANI SPEŁNIĆ WYMAGANIA DYREKTYWY ZABAWKOWEJ 2009/48/WE. ZACZĄŁBYM OD ZAPOZNANIA Z TREŚCIĄ DYRKETYWY. DOSTĘPNA DO POBRANIA NA STRONIE TUTAJ


Najbliższe szkolenia - samodzielne nadanie znaku CE (990PLN netto/os):
- Dyrektywa maszynowa MD 2006/42/WE - ON-LINE – 13.12.2022
- Dyrektywy elektryczne LVD EMC RoHS II - ON-LINE – 14.12.2022
- Dyrektyw zabawkowa TOYS - ON-LINE – 15.12.2022
KURSY ON-LINE, Kraków oraz Warszawa - SZCZEGÓŁY

Prosimy Zaloguj lub Zarejestruj się się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: PPPaweł Piwowarczyk CERTIOSKatarzyna Kowalik CERTIOS
Czas generowania strony: 0.059 s.