Topic-icon Język instrukcji obsługi dla zabawek

  • Szymon
  • Szymon Avatar Autor
6 miesiąc 1 tydzień temu #676

Dzień Dobry,

W sytuacji importu zabawek w języku angielskim (posiadających niezbędny certyfikat CE), czy każdy typ zabawki wymaga by importer przygotował instrukcje użytkowania w języku polskim i dołączył ją fizycznie do produktu? Czy instrukcja może być przygotowana w formie naklejki, naklejonej na opakowanie?
Z góry dziekuję za odpowiedź

Więcej
6 miesiąc 1 tydzień temu #677

Dyrektywa zabawkowa 2009/48/WE (art. 4.7 oraz art. 6.4) określa w tym zakresie:

Producenci zapewniają dołączenie do zabawki instrukcji obsługi oraz dostarczenie informacji na temat bezpieczeństwa w języku lub językach łatwo zrozumiałych przez konsumentów, określonych przez zainteresowane państwo członkowskie.

Instrukcja obsługi musi zostać dołączona do zabawki w języku zrozumiałym przez użytkownika, a czy jej treść będzie dostępna w osobnym dokumencie dołączonym do zabawki czy na opakowaniu - nie jest już sprecyzowane. Jeżeli instrukcje nie zajmują dużo miejsca zdarzają się sytuacje umieszczenia takich instrukcji na opakowaniu.


Najbliższe szkolenia - samodzielne nadanie znaku CE (990PLN netto/os):
- Dyrektywa maszynowa MD 2006/42/WE - ON-LINE – 7.09.2021
- Dyrektywy elektryczne LVD EMC RoHS II - ON-LINE – 8.09.2021
- Dyrektyw zabawkowa TOYS - ON-LINE – 9.09.2021
KURSY ON-LINE, Kraków oraz Warszawa - SZCZEGÓŁY
  • Szymon
  • Szymon Avatar Autor
6 miesiąc 5 dni temu #681

Bardzo dziekuję za jasną odpowiedź.

Moderatorzy: PPPaweł Piwowarczyk CERTIOSKatarzyna Kowalik CERTIOS
Czas generowania strony: 0.078 s.