Topic-icon Wystawienie deklaracji WE przez Importera oraz własny symbol na produkcie

  • Kuba
  • Kuba Avatar
3 lata 4 dni temu #752

Witam, odświeżę temat.
Mam 2 pytana:
1- Znalazłem produkt w Chinach i poprosiłem sprzedającego o przesłanie deklaracji zgodności i test reports. Otrzymałem dokumenty na których są inne dane niż dane sprzedawcy. Okazało się wiec że sprzedawca jest jedynie pośrednikiem, a deklaracja jest wystawiona na producenta. Na produkcie nie ma żadnych informacji, a na opakowaniu jest jedynie symbol produktu który zgadza się z tym na deklaracji, ale opakowanie oraz instrukcja nie posiadają danych producenta. Czy jeżeli zamówię taki towar gdzie na fakturze zakupu będzie sprzedawca, ale na etykiecie umieszczę dane producenta oraz swoje dane jako importera to czy będzie to zgodne z obowiązującymi przepisami?
2- Poprosiłem sprzedawcę o przesłanie deklaracji zgodności do dwóch produktów. Do pierwszego otrzymałem Declaration of Compliance , a do drugiego Certificate of Compliance, i co do tego drugiego nie jestem pewien. Z tego co już sam się dowiedziałem jest to certyfikat świadczący otzrymaniu oznaczenia CE, ale nie honorowany w UE, czy tak?
Pozdrawiam

Prosimy Zaloguj lub Zarejestruj się się, aby dołączyć do rozmowy.

Więcej
2 lata 11 miesiąc temu #770

Na produkcie muszą znaleźć się min. następujące informacje:
- znak CE,
- nazwa i model urządzenia,
- nazwa i adres producenta,
- dodatkowo do powyższych trzech elementów - nazwa i adres importera (gdyż producent ma swoją siedzibę poza EOG).

Te dane muszą obowiązkowo znajdować się na produktach (jest to wymaganie minimum, często jeszcze rozszerzone o inne elementy, określone przez dobrane normy zharmonizowane).

Dokument powinien nazywać się "declaration of conformity", aczkolwiek wprowadzając towar na rynek polski - musi być przetłumaczony na język polski.

Deklaracje i certyfikaty wydane przez producentów i laboratoria spoza EOG są honorowane, aczkolwiek mogą być odrzucane ze względu na brak wiarygodności. Jeżeli takie dokumenty nie budziłyby wątpliwości - nie ma podstaw do ich odrzucenia.


Najbliższe szkolenia - samodzielne nadanie znaku CE (990PLN netto/os):
- Dyrektywa maszynowa MD 2006/42/WE - ON-LINE – 12.12.2023
- Dyrektywy elektryczne LVD EMC RoHS II - ON-LINE – 13.12.2023
- Dyrektyw zabawkowa TOYS - ON-LINE – 14.12.2023
KURSY ON-LINE, Kraków oraz Warszawa - SZCZEGÓŁY

Prosimy Zaloguj lub Zarejestruj się się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: PPPaweł Piwowarczyk CERTIOS
Czas generowania strony: 0.071 s.