Odpowiedz: Co to jest znak CE, kiedy jest wymagany, kto może nadać oznaczenie CE?

Piszesz jako gość

Your e-mail address will never be displayed on the site.
X

Historia tematu: Co to jest znak CE, kiedy jest wymagany, kto może nadać oznaczenie CE?

Maks. pokazywanych 6 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)

  • Paweł Piwowarczyk CERTIOS
  • Paweł Piwowarczyk CERTIOS Avatar
3 dni 4 godzin temu #407

Pani Katarzyno, standardowe wałki malarskie nie są objęte przepisami dyrektyw przewidujących oznaczenie CE, w związku z czym nie będą one oznakowanie znakiem CE. Dla takich produktów też nie będzie wystawiany dokument deklaracji zgodności.

  • Katarzyna
  •  Avatar
3 dni 12 godzin temu #406

Dzień dobry,
Proszę o pomoc. Produkujemy wałki malarskie.Czy powinny posiadać znak CE?

  • Paweł Piwowarczyk CERTIOS
  • Paweł Piwowarczyk CERTIOS Avatar
6 dni 1 godzinę temu #404

Panie Janie, jeżeli jest stosowany numer seryjny, to musi on być podany na wyrobie (oprócz nazwy produktu, modelu, nazwy producenta, adresu producenta, przekreślonego kosza oraz znaku CE). Pytanie, czy jest on stosowany. Najczęściej dla elektroniki jest stosowany, w związku z czym jeżeli występuje - to należy go podać na etykiecie. Mówi o tym zapis np. znajdujący się w ustawie z dnia 13 kwietnia 2007 r. o kompatybilności elektromagnetycznej - Art. 15. 1:

"Na aparaturze, a w przypadku braku takiej możliwości:
1) na opakowaniu aparatury lub
2) w dokumencie dołączonym do aparatury
– umieszcza się nazwę typu, numer partii lub numer serii lub inne informacje pozwalające na identyfikację tej aparatury."

  • Jan Zajac
  •  Avatar
1 tydzień 3 dni temu #403

Witam,

Proszę o wyjaśnienie czy w przypadku okularów AR wymagane jest znakowanie każdej sztuki (oprócz znaku CE) również numerem seryjnym? Dotarła do mnie pogłoska o tym wymaganiu, lecz nie znalazłem wyjaśnienia.
Jeżeli to rzeczywiście jest wymagane, proszę o odniesienie do związanych dokumentów.

  • Paweł Piwowarczyk CERTIOS
  • Paweł Piwowarczyk CERTIOS Avatar
3 tygodni 3 dni temu #396

Kleje typu "superglue" nie podlegają pod wymagania znaku CE oraz obowiązku wystawienia deklaracji zgodności zgodnie z dyrektywami nowego podejścia.

  • superglue
  •  Avatar
3 tygodni 4 dni temu #395

Witam,

Czy kleje typu superglue wymagaja uzyskania CE?

Czas generowania strony: 0.053 s.