Topic-icon Deklaracja zgodności (nadanie znaku CE) na podstawie innej deklaracji zgodności tego samego produktu (od dostawcy)

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu #345

Witam,

Pytanie dot. wprowadzenia na teren Polski z Chin produktu, który u producenta "X" ma nazwę "A" a sprowadzony jest do do Polski pod innym logiem i nazwą "B".
Rozumiem, że w takim przypadku zgodnie z informacjami na tej stronie producentem staje się importer, powiedzmy firma "Y".
Firma "X" wystawiła na swój produkt "A" deklarację CE. Czy na podstawie tej deklaracji firma "Y" może wystawić deklarację CE na fizycznie ten sam produkt, ale już z nazwą "B"? Czy wymagany jest przejście pełnej procedury opisanej tu wraz ocenami ryzyka, dokumentacją techniczną, itp. ? - nadmieniam, że dokumentacja techniczna dla firmy "Y" nie jest potrzebna - nie ma konieczności odtwarzania z niej produktu w przyszłości.

Prosimy Zaloguj lub Zarejestruj się się, aby dołączyć do rozmowy.

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu #346

"Czy na podstawie tej deklaracji firma "Y" może wystawić deklarację CE na fizycznie ten sam produkt, ale już z nazwą "B"?" - Nawet musi, IMPORTER staje się już na potrzebę oceny zgodności PRODUCENTEM

"Czy wymagane jest przejście pełnej procedury opisanej tu wraz ocenami ryzyka, dokumentacją techniczną, itp.?" - IMPORTER stając się PRODUCENTEM, odpowiada za spełnienie wszystkich wymagań dla producentów wskazanych w dyrektywach. A w nich znajdziemy zapisy, że producent musi przeprowadzić np. proces analizy ryzyka, posiadać dokumentację techniczną, itp. Nie oznacza to, że taki "nowy" producent musi przygotowywać rysunki techniczne od początku. Oznacza to, iż musi on posiadać takowe rysunki w swojej dokumentacji, a więc wystarczy je pobrać od "pierwotnego" producenta - dostawcy tych produktów. Np. odnośnie deklaracji zgodności, producent musi ją wystawić, więc rozumiemy to jako wystawienie nowej deklaracji zgodności przez "nowego" producenta. W tym temacie wszystko zależy od wymagań przyporządkowanych dyrektyw, a określenie, które elementy dokumentacji "nowy" producent będzie musiał samodzielnie stworzyć, a które zebrać od dostawcy - będzie wynikiem analizy poszczególnych dyrektyw. Tak, czy inaczej, "nowy" producent będzie musiał posiadać (niekoniecznie tworzyć) wszystkie elementy jakie są wymagane w dokumentacji technicznej.


Najbliższe szkolenia - samodzielne nadanie znaku CE (990PLN netto/os):
- Dyrektywa maszynowa MD 2006/42/WE - ON-LINE – 18.04.2023
- Dyrektywy elektryczne LVD EMC RoHS II - ON-LINE – 19.04.2023
- Dyrektyw zabawkowa TOYS - ON-LINE – 20.04.2023
KURSY ON-LINE, Kraków oraz Warszawa - SZCZEGÓŁY ...

Prosimy Zaloguj lub Zarejestruj się się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: PPPaweł Piwowarczyk CERTIOS
Czas generowania strony: 0.034 s.