Odpowiedz: Znak CE na zegary (zegarki), ręczne, wiszące, stojące - zasilane baterią (prądem stałym).

Piszesz jako gość

Your e-mail address will never be displayed on the site.
X

Historia tematu: Znak CE na zegary (zegarki), ręczne, wiszące, stojące - zasilane baterią (prądem stałym).

Maks. pokazywanych 6 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)

  • Paweł Piwowarczyk CERTIOS
  • Paweł Piwowarczyk CERTIOS Avatar
9 miesiąc 6 dni temu #391

Zegarki będą podlegały pod przepisy oznaczenia CE. Pytanie tylko które dyrektywy będą musiały zostać spełnione w celu nadania znaku CE. Najczęściej w przypadku tego typu produktów zastosowanie będą miały dwie dyrektywy:
- dyrektywa RoHS (Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/65/UE z dnia 8 czerwca 2011 r. w sprawie ograniczenia stosowania niektórych niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym) oraz
- dyrektywa EMC (Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/30/UE z dnia 26 lutego 2014 r. w sprawie harmonizacji ustawodawstw państw członkowskich odnoszących się do kompatybilności elektromagnetycznej)

Pierwsza dyrektywa (RoHS) dotyczy większości produktów zasilanych napięciem w zakresie 0 V - 1000 V prądu przemiennego lub 0 V - 1500 V prądu stałego. Druga dyrektywa (EMC) tyczy się każdego produktu mogącego wytwarzać zaburzenia elektromagnetyczne (99% urządzeń elektrycznych).

Powyższe dyrektywy znajdują się do pobrania w dolnej części TEJ STRONY zatytułowanej "DOKUMENTY PRAWNE".

Spełniając wymagania art. 7 powyższych dyrektyw "OBOWIĄZKI PRODUCENTÓW" można wprowadzić do obrotu produkty takie jak np. zegary.

W zakresie powyższego artykułu należało będzie spełnić między innymi wymagania w zakresie:
- zgodności z wymaganiami zasadniczymi,
- stworzenia odpowiedniej dokumentacji technicznej,
- przygotowania zgodnej instrukcji obsługi,
- wystawienia dokumentu deklaracji zgodności,
- oznaczenia produktu znakiem CE i innymi wymagającymi informacjami (np. przekreślonym koszem - wymagania dyrektywy WEEE).

Wszystkie czynności pozostają do wykonania przez producenta w zakresie modułu A "wewnętrzna kontrola produkcji", niewymagającego nawiązywania kontaktów z jednostkami notyfikowanymi.

  • Natalia
  •  Avatar
9 miesiąc 1 tydzień temu #389

Witam

Czy zegarki nareczne, analogiczne jak i digital zasilane mala bateryjka, musza miec znac CE?

Dziekuje za odpowiedz

Czas generowania strony: 0.039 s.