Drukuj

 KONIEC OKRESU PRZEJŚCIOWEGO DLA DYREKTYWY TOYS

 

W dniu 20. lipca 2013 wchodzą w życie przepisy trzeciej części załącznika II Dyrektywy TOYS (2009/48/WE) dotyczące substancji chemicznych zawartych w zabawkach. Od tego dnia producenci zabawek muszą odnosić się w ocenie bezpieczeństwa swoich zabawek do zmienionych limitów zawartości pierwiastków ciężkich. Muszą także wziąć pod uwagę wymagania dodatkowych aktów prawnych związanych z chemią, na które powołuje się Dyrektywa TSD (Toys Safety Directive). Do aktów tych należą m.in.:

 

Obowiązujące od połowy lipca przepisy określają listę związków zapachowych, których stosowanie w zabawkach jest zabronione, a także podają substancje, o których informacje powinny znaleźć się na opakowaniach zabawek. Przepisy "chemiczne" dotyczą szczególnie (ale nie tylko!) zabawek kosmetycznych, smakowych i zapachowych.

Wykonując usługę doradztwa przy nadawaniu oznakowania CE na zabawki określamy wszystkie wymagania, jakie dotyczą zabawek naszych Klientów, dlatego jeśli potrzebują Państwo pomocy w odniesieniu wymagań prawnych do Państwa wyrobów zapraszamy do kontaktu.