Topic-icon Co to jest znak CE, kiedy jest wymagany, kto może nadać oznaczenie CE?

Więcej
6 miesiąc 3 tygodni temu #404

Panie Janie, jeżeli jest stosowany numer seryjny, to musi on być podany na wyrobie (oprócz nazwy produktu, modelu, nazwy producenta, adresu producenta, przekreślonego kosza oraz znaku CE). Pytanie, czy jest on stosowany. Najczęściej dla elektroniki jest stosowany, w związku z czym jeżeli występuje - to należy go podać na etykiecie. Mówi o tym zapis np. znajdujący się w ustawie z dnia 13 kwietnia 2007 r. o kompatybilności elektromagnetycznej - Art. 15. 1:

"Na aparaturze, a w przypadku braku takiej możliwości:
1) na opakowaniu aparatury lub
2) w dokumencie dołączonym do aparatury
– umieszcza się nazwę typu, numer partii lub numer serii lub inne informacje pozwalające na identyfikację tej aparatury."


Najbliższe szkolenia - samodzielne nadanie znaku CE:
- Dyrektywa maszynowa MD 2006/42/WE - 25.02.2020 / 990PLN netto/os
- Dyrektywy elektryczne LVD EMC RoHS II - 26.02.2020 / 990PLN netto/os
- Dyrektyw zabawkowa TOYS - 27.02.2020 / 990PLN netto/os
SZKOLENIA w Krakowie i Warszawie - SZCZEGÓŁY
  • Katarzyna
  • Katarzyna Avatar
6 miesiąc 3 tygodni temu #406

Dzień dobry,
Proszę o pomoc. Produkujemy wałki malarskie.Czy powinny posiadać znak CE?

Więcej
6 miesiąc 3 tygodni temu #407

Pani Katarzyno, standardowe wałki malarskie nie są objęte przepisami dyrektyw przewidujących oznaczenie CE, w związku z czym nie będą one oznakowanie znakiem CE. Dla takich produktów też nie będzie wystawiany dokument deklaracji zgodności.


Najbliższe szkolenia - samodzielne nadanie znaku CE:
- Dyrektywa maszynowa MD 2006/42/WE - 25.02.2020 / 990PLN netto/os
- Dyrektywy elektryczne LVD EMC RoHS II - 26.02.2020 / 990PLN netto/os
- Dyrektyw zabawkowa TOYS - 27.02.2020 / 990PLN netto/os
SZKOLENIA w Krakowie i Warszawie - SZCZEGÓŁY
  • Anonim
  • Anonim Avatar
6 miesiąc 1 tydzień temu #420

Dzień Dobry

Czy na taki produkt jest wymagany znak CE ? :
allegro.pl/oferta/listwy-led-lg-innotek-...lbx-32lfx-8543316229

Wyraźnie piszę o urządzeniach elektrycznych w pracujących w zakresie 75V-1500V prądu stałego podczas gdy ta jedna listwa jest zasilania napięciem 36V
Dodatkowo nie jest to urządzenie a podzespół / część zamienna montowana w telewizorze. Nigdzie nie ma informacji o znaku CE na takim podzespole.
dyrektywa EMC elektromagnetyczna nie obejmuje tego podzespołu ponieważ mam już wydaną stosowną opinię.

Więcej
6 miesiąc 1 tydzień temu #421

Listwy LED będą podlegały pod wymagania znaku CE (pełna procedura oceny zgodności zakończona wydaniem dokumentu deklaracji zgodności). Dokumentem, który będzie o tym mówił będzie np. dyrektywa RoHS (dyrektywa o substancjach chemicznych zawartych w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym) 2011/65/UE. Treść dokumentu do pobrania TUTAJ .

Dyrektywę RoHS 2011/65/UE stosuje się do większości sprzętu elektrycznego zasilanego napięciem z zakresów między 0-1000V prądu przemiennego lub 0-1500V prądu stałego.


Najbliższe szkolenia - samodzielne nadanie znaku CE:
- Dyrektywa maszynowa MD 2006/42/WE - 25.02.2020 / 990PLN netto/os
- Dyrektywy elektryczne LVD EMC RoHS II - 26.02.2020 / 990PLN netto/os
- Dyrektyw zabawkowa TOYS - 27.02.2020 / 990PLN netto/os
SZKOLENIA w Krakowie i Warszawie - SZCZEGÓŁY
  • Łukasz
  • Łukasz Avatar
5 miesiąc 3 tygodni temu #428

Witam,
Czy dla zabawki z miękkim wypełnieniem typu np. Słonik, wykonanego metodą hand made, jako rękodzieło w jednostkowych ilościach certyfikacja również jest wymagana?
Pozdrawiam.

Moderatorzy: PPPaweł Piwowarczyk CERTIOS
Czas generowania strony: 0.061 s.