Topic-icon Sprzęt elektryczny - pytanie o szkolenie

Więcej
1 miesiąc 2 tygodni temu #938

Dzień dobry,
Tworzę dekoracyjne lampy i zegary stojące z recyklingu.

Czy dzięki szkoleniu
''SAMODZIELNE NADANIE OZNACZENIA CE NA URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - DYREKTYWA LVD 2014/35/UE, DYREKTYWA EMC 2014/30/UE i DYREKTYWA RoHS 2 2011/65/UE'' będę w stanie samodzielnie nadać oznaczenie CE i tym samym zacząć sprzedawać moje lampy i zegary?

Prosimy Zaloguj lub Zarejestruj się się, aby dołączyć do rozmowy.

Więcej
1 miesiąc 2 tygodni temu #941

Tak, szkolenie ma dać Państwu merytoryczne informacje związane z prowadzeniem samodzielnej oceny zgodności produktów z grupy urządzeń elektrycznych.

Szkolenie prowadzimy w kolejności zgodnej z Państwa przyszłym postępowaniem, wychodząc od podstaw, kończąc na bardzo szczegółowych wymaganiach, np:
1) Określenie dyrektyw nowego podejścia - omawiamy które akty prawne UE muszą Państwo spełnić i w których przypadkach należy je stosować. W tytule szkolenia mamy dyrektywy LVD 2014/35/UE, EMC 2014/30/UE, a także RoHS 2011/65/UE, aczkolwiek podczas szkolenia wspominamy także o dyrektywie radiowej RED 2014/53/UE, czy przepisach ekoprojektu 2009/125/WE, etykietowania energetycznego 2017/1369 oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego WEEE 2002/96/WE.
2) Dobór norm zharmonizowanych - określamy w jaki sposób powinni Państwo dobrać do Państwa produktu wytyczne techniczne, mówiące o tym, w jaki sposób bezpiecznie konstruować urządzenia.
3) Określenie modułu oceny zgodności - wspólnie przechodzimy przez dyrektywy i objaśniamy które dyrektywy będą wymagały określonych modułów oceny zgodności dla których urządzeń elektrycznych. Moduły te mogą określać np. samodzielną możliwość wykonania badań urządzeń lub obowiązek ich wykonania w tzw. jednostkach notyfikowanych.
4) Wykonanie oceny bezpieczeństwa (analizy ryzyka) - przekazanie szablonu oceny ryzyka, przedstawienie metodologii w jaki sposób powinni Państwo określić, czy Państwa produkt elektryczny stwarza zagrożenia, jak dokumentować taki proces, jak dokonywać ewaluacji ryzyka.
5) Spełnienie wymagań badawczych - kto może wykonywać badania, które są obowiązkowe, które są zalecane.
6) Opracowanie dokumentacji technicznej - przedstawienie wzorów dokumentów do dokumentacji technicznej, omówienie jak powinna wyglądać poprawna dokumentacja techniczna, którą będą Państwo zobowiązani przygotować.
7) Wymagania w zakresie instrukcji obsługi - jak stworzyć poprawną instrukcję obsługi, czym się sugerować, omówienie wymagań do samodzielnego tworzenia instrukcji.
8 ) Oznaczenia na produkcie oraz jego opakowaniu - omawiane są kwestie związane z oznaczeniem Państwa produktów w sposób widoczny, czytelny i trwały. Przedstawiona jest zawartość informacji wymagana do umieszczenia na produkcie oraz na opakowaniu produktu.
9) Wystawienie deklaracji zgodności - przedstawiamy wzór dokumentu, tłumaczymy jak poprawnie wystawić dokument deklaracji zgodności.

Całość ma na celu przejście z Państwem krok po kroku przez wymagania, które Państwo będziecie musieli spełniać. Podczas szkolenia przesyłamy Państwu także wzory dokumentów potrzebnych Państwu do samodzielnego zbudowania czy to dokumentacji technicznej, czy wystawienia deklaracji zgodności.

Spora część naszych Klientów oceniła już nasze szkolenia dotyczące samodzielnego przejścia przez ocenę zgodności - opinie dostępne są na naszym koncie Google.

Szczegóły szkolenia, terminy realizacji, miejsca szkolenia - informacje dostępne są na naszej stronie - TUTAJ


Najbliższe szkolenia - samodzielne nadanie znaku CE (990PLN netto/os):
- Dyrektywa maszynowa MD 2006/42/WE - ON-LINE – 13.12.2022
- Dyrektywy elektryczne LVD EMC RoHS II - ON-LINE – 14.12.2022
- Dyrektyw zabawkowa TOYS - ON-LINE – 15.12.2022
KURSY ON-LINE, Kraków oraz Warszawa - SZCZEGÓŁY

Prosimy Zaloguj lub Zarejestruj się się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: PPPaweł Piwowarczyk CERTIOS
Czas generowania strony: 0.085 s.